Uskutečněné akceVánoční jízda

26. prosince 2011

Příroda víc připomínala podzim, než čas Vánočních svátků a na trať mezi Most a Třebívlice po roce  opět vyjel osobní vlak. Umožnil to vánoční dárek SŽDC Švestkové dráze a jejím cestujícím v podobě opravy mostu u Třebívlic, kvůli kterému všechny vlaky z Litoměřic končily tento rok v Třebívlicích a dál do Mostu byly nahrazeny autobusy.

Ve vlaku vládla po celou jeho cestu příjemná atmosféra umocněná vánočním punčem a dalšími pochutinami.


S Mikulášem do hor

4. prosince 2010

Krajina zahalená do bílého hávu a třeskuté mrazy doprovázely roku 2010 Mikulášský vlak Švestkové dráhy. Nepřízeň počasí nás ovšem nezastavila a vlak, byť s obtížemi, skutečně vyjel. V Louce jsme se opět spojili se soupravou z Teplic, abychom společně vyrazili na hřeben Krušných hor.

Hlubký mráz se silně podepsal na vytíženosti, přesto se vlakem svezlo skoro 100 cestujících.

Vlakem na třebívlické a litoměřické vinobraní

25. září 2010

Tradiční vlaky na vinobraní vyjely v sobotu 25. září 2010 a nově si to vedle vinobraní v Třebívlicích zamířily i na vinobraní litoměřické. Souprava sestávala z motorové lokomotivy 753.718 a dvou čtyřnápravových vozů s kamny na uhlí. Přes velmi nevlídné počasí našich služeb využilo necelých 200 cestujících.

Vlaky na vinobraní podpořily tyto subjekty: obec TřebívliceMěstská kulturní zařízení Litoměřice a společnost Unipetrol doprava s.r.o., jíž tímto děkujeme za její výraznou podporu.


Nákladní fotovlak

25. dubna 2010


Na objednávku skupiny fotografů byl v neděli 25. dubna vypraven nákladní fotovlak z Mostu do Čížkovic a zpět. Počasí fotografům velmi přálo, takže se povedlo nafotit mnoho pěkných záběrů nákladního vlaku v krajině Českého středohoří.

S Mikulášem do hor
5. prosince 2009


V sobotu 5. prosince jsme se vypravili již po druhé s Mikulášem do hor. Mikulášské vlaky sestávaly z motorové lokomotivy 742.116 a osobní vozy vybavené stylovými kamny na uhlí. Ve stanici Louka u Litvínova se naše souprava spojila s podobnou soupravou z Teplic. V Hrobu a v Moldavě v Krušných horách na cestující čekal doprovodný program.

Do hor se s námi vypravily necelé dvě stovky cestujících.Vlakem na Třebívlické vinobraní

26. září 2009


Dne 26. září 2009 se uskutečnil druhý ročník Třebívlického vinobraní a zároveň jsme si připomněli 111. výročí od zahájení provozu na Švestkové dráze. Osobní vlaky tvořila opětovně motorová lokomotiva 753.721 "brejlovec" a osobní vůz vybavený stylovými kamny na uhlí.

Během dne bylo přepraveno celkem 101 cestujících. Děkujeme společnosti Unipetrol doprava s.r.o. za její výraznou podporu.Na zámku v Libčevsi (foto: archiv Středohoří sobě)


Exkurze "Studánkové putování po Libčevesku";      29. srpna 2009


Druhá naučná exkurze připravovaná občanským sdružením Středohoří sobě na podporu Švestkové dráhy a rozvoje turistického ruchu v jejím okolí byla připravena na poslední prázdninovou sobotu 29. srpna. Ta byla zaměřena na zapomenuté zázračné studánky a historické památky v okolí Libčevsi. Účastníci tak měli možnost mimo jiné navštívit ruiny zámku a kostel Stětí sv. Jana Křtitele v Libčevsi, zříceninu poutního kostela sv. Jakuba a studánkové kaple u Lahovic a kapličky se svatovítskou studánkou v Sinutci.

Exkurze se zúčastnilo na 25 osob. O zázračných studánkách připravujeme pro rok 2010 informační brožuru. Podrobnější popis akce a další fotografie z exkurze naleznete na stránkách partnerského sdružení Středohoří sobě.


Granátový důl u Podsedic (foto: archiv Středohoří sobě)


Exkurze "Doly třikrát jinak, aneb nejsou doly jako Doly";     18. července 2009


V sobotu 18. července se uskutečnila první naučná exkurze připravovaná občanským sdružením Středohoří sobě na podporu Švestkové dráhy a rozvoje turistického ruchu v jejím okolí. Vydali jsme se po stopách těžby a zpracování českých granátů na Podsedicku, do zaniklé obce Doly u Podsedic a nakonec do bývalé cihelny s ekofarmou M.R.K.E.V. v Solanech.

I přes silnou nepřízeň počasí se exkurze setkala s účastí více než 40 osob. Na letní sezónu 2010 připravujeme o osadě Doly informační brožuru. Podrobnější popis akce a další fotografie z exkurze naleznete na stránkách partnerského sdružení Středohoří sobě.

S Mikulášem na konec světa a zpět

14. prosince 2008


První Mikulášský vlak Švestkové dráhy vyjel v neděli 14. prosince. Za sněhem jsme zamířili z Lovosic až na konec světa, do stanice Moldava v Krušných horách na hřebenu Krušných hor. Na děti ve vlaku čekal Mikuláš s čertem, kteří za básničku či písničku rozdávali sladkosti. V úseku Louka u Litvínova - Moldava jel náš vlak spojen s Mikulášským vlakem jedoucím z Teplic. Na Moldavu se tak vydala úctyhodná souprava čtyř "hurvínků" a jednoho přípojného vozu.

Na konec světa se s námi vydalo 53 osob. Děkujeme všem partnerům bez jejichž přispění by se akce neuskutečnila.


Vlakem na Třebívlické vinobraní
27. září 2008

Dne 27. září 2008 proběhly sdružené oslavy Třebívlického vinobraní, 690 let obce Třebívlice a 110 let Švestkové dráhy. Při této příležitosti byly vypraveny zvláštní osobní vlaky vedené motorovou lokomotivou 753.720 „brejlovec“ společnosti Unipetrol doprava s.r.o. Osobní vozy byly zapůjčeny u Českých drah.

Dva páry osobních vlaků přepravily celkem 104 cestujících. Děkujeme partnerům Lovochemii Lovosice a.s. a Unipetrol doprava s.r.o., bez jejichž přispění by se jízdy neuskutečnily.


Vlakem na pochod "Ulričina stezka - krajem českého granátu"
31. května 2008


V sobotu 31. května vyjel první osobní vlak Švestkové dráhy. Zvláštní vlak byl vypraven z Ústí nad Labem pro účastníky turistického pochodu "Ulričina stezka - krajem českého granátu" v Třebívlicích. Celkem přepravil 47 osob. Motorový vůz M 131.1405 si společně se svou zkušenou obsluhou hravě poradil s nástrahami jarní přírody (vysoká tráva v kolejišti).

Jízda na pochod byla uspořádána ve spolupráci s Klubem železničních turistů "Lokálka" Ústí nad Labem, Konzultační dopravní společností a společnosti Classic music distribution.

Comments